Jak prawidłowo chronić wzrok dzięki nowym technologiom w szkłach progresywnych (po 40stce)?

prezbiopia jak chronić wzrok

Można przyjąć, że granica przebiegająca pomiędzy rokiem 39. i 40. jest umowna, czysto symboliczna. Przecież nie może dojść do radykalnych zmian w naszym życiu zaledwie w jeden dzień. Jednak rzeczywiście jest tak, że po 40 roku życia zaczynamy coraz częściej odczuwać różnego rodzaju dolegliwości. W naturalny sposób, w wyniku zmęczenia, wysiłku włożonego w życie, siedzącego trybu pracy, stylu życia możemy dostrzec, że szybciej się męczymy, wolniej regenerujemy. Jedną z naturalnych zmian jest ta dotycząca naszego wzroku.

Prezbiopia dotyczy każdego po 40-stce i prędzej czy później coraz trudniej będziemy wyraźnie widzieć przedmioty znajdujące się blisko nas. W jaki sposób poradzić sobie z tym, że oko nie potrafi dostosować ostrości do przedmiotów znajdujących się blisko? Jak chronić wzrok po 40stce dzięki nowym technologiom?

Naturalnie prezbiopia – wcale nie taka straszna

Składające się na układ optyczny rogówka i soczewka są odpowiedzialne za tworzenie właściwego, wyraźnego obrazu niezależnie od odległości, w której obserwowany przedmiot się znajduje. Poprawnie działający układ optyczny oka dostosowuje się do odległości od obserwowanego przedmiotu, czyli ma zdolność akomodacji, dzięki której wszystko, co widzimy, jest wyraźne na każdą odległość. Z czasem tracimy stopniowo zdolność do akomodacji, co oznacza, że oko nie jest już w stanie dostosowywać ostrości do przedmiotów, które znajdują się blisko naszego wzroku. Wówczas mamy do czynienia z prezbiopią, fizjologicznym stanem zmniejszonej zdolności akomodacyjnej oka. Gorzej widzimy przedmioty znajdujące się bliżej, codzienne czynności wykonujemy mniej komfortowo. Szczególnie czytanie może sprawiać nam trudność. Jednak nie musimy się tak tym przejmować. Po pierwsze prezbiopia nie dotyka tylko grupki „wybrańców”, ale dotyczy każdego, kto zbliża się do 40. roku życia. Po drugie możemy skutecznie wyeliminować jej objawy, stosując okulary progresywne, które ochronią nas przed gorszym widzeniem.

Dlaczego szkła progresywne są godne uwagi?

Jedną z bardzo istotnych cech okularów progresywnych jest to, że zawsze wykonywane są na zamówienie. To oznacza, że uwzględniają indywidualne parametry osoby, która będzie nosiła okulary. Parametry będą obejmowały korekcję wzroku, zachowania ruchowe oraz budowę anatomiczną. Szkła progresywne przywracają pełne widzenie, dzięki nim wyraźnie dostrzeżemy przedmioty znajdujące się w każdej odległości. Nie musimy też stale pamiętać o dwóch parach okularów (do dali i bliży). Soczewka w okularach progresywnych ze zmienną mocą zapewnia naturalne widzenie. Górna część szkieł umożliwia widzenie dali, środkowa odległości pośrednich a dolna służy do bliży. W ten sposób płynnie przechodzimy do widzenia każdej odległości wyraźnie i komfortowo.

Czytaj także: Czym są szkła progresywne i jak one działają?

Okulary progresywne –  inteligentne szkła i inteligentna ochrona

Mówi się, że okulary progresywne to inteligentne narzędzie, w którym zastosowano nowoczesną technologię chroniącą nasz wzrok przed niewyraźnym widzeniem. Tę technologię wykorzystano w celu poprawy komfortu życia. Szkła progresywne zaprojektowano w taki sposób, aby zapewnić oku szkła, które chociaż w części „odwzorowują” proces akomodacji.

Fotochrom – dodatkowe zabezpieczenie dla oczu

Okulary fotochromowe Transitions zapewniają dużą wygodę użytkowania. Zastosowane inteligentne technologie powodują, że szkła samodzielnie dostosowują się do natężenia światła słonecznego, co chroni wzrok przed szkodliwymi dla wzroku promieniami UV o każdej porze roku. Soczewki będą się wybarwiać nie tylko latem czy wiosną, ale także jesienią i zimą. W tych okresach promienie UV również przedostają się do atmosfery. Szkła fotochromowe Transitions bardzo szybko adaptują się od przejrzystości zarówno w pomieszczeniach do pełnego zabarwienia przy w świetle słonecznym. Warto też wiedzieć, że okulary progresywne fotochromowe dostosowują się do oświetlenia przez cały czas użytkowania, dzięki czemu ich stopień zabarwienia jest zawsze optymalny. Wysokiej klasy szkła progresywne fotochromowe blokują 100% promieniowania UVA oraz UVB. Ponadto szkła fotochromowe Transitions możemy uszlachetnić powłoką antyrefleksyjną, która ochroni nasz wzrok przed niepożądanymi odblaskami, czy przed promieniowaniem UV odbitym od tylnej powierzchni szkła, dostarczając najwyższą jakość widzenia w każdych warunkach.

Czytaj więcej o inteligentnych szkłach Transitions

Ochrona naszego wzroku jest ważna w każdym wieku, ale szczególnie po 40 roku, kiedy zaczynamy odczuwać pierwsze symptomy prezbiopii. W ochronie naszego codziennego komfortu warto zdecydować się na nowoczesne okulary progresywne, które zagwarantują nam doskonałą jakość widzenia na każdą odległość.

ZNAJDŹ EKSPERTA MAKSYMALNEJ OCHRONY WZROKU
Znajdź najbliższy salon optyczny w Twojej okolicy.
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
WIRTUALNA PRZYMIERZALNIA
Przymierz online okulary z Inteligentnymi Szkłami Transitions w wybranym kolorze z palety barw.
WYPRÓBUJ
Popularne
ZNAJDŹ EKSPERTA MAKSYMALNEJ OCHRONY WZROKU
Znajdź najbliższy salon optyczny w Twojej okolicy.
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
Partnerzy