Jak nosić szkła progresywne? Modnie! Zobacz progresy w 10 modnych oprawach

modne szkła progresywne

Niezależnie od tego, z jakiego powodu nosimy okulary, mogą one być noszone modnie i powinny być dopasowane do naszego stylu życia i charakteru pracy. Najważniejsze jednak jest to, byśmy czuli się w nich dobrze, by podkreślały naszą osobowość i były spójne z naszym wizerunkiem. Jakie oprawki są modne? Sprawdźmy 10 progresów w oprawach wpasowujących się obecne trendy.

#1 Czarna klasyka

czarna klasyka styl oprawek

Wydawałoby się, że ten klasyczny look to nudna propozycja. Nieprawda. Klasyka doskonale sprawdza się w każdej sytuacji. Elegancko, ale i wyraziście podkreśli nasz charakter. Czarne oprawy o klasycznym designie wpiszą się w stonowane kreacje, ale również będą stanowić kontrast dla najodważniejszych stylizacji.

#2 Idealnie okrągłe oprawki

duże okrągłe oprawki okularów

Tego rodzaju oprawy noszono już pod koniec XIX w. w Anglii, ale dopiero w drugiej połowie XX w. John Lennon wypromował je na niezwykłą skalę. Szczególnie „lennonki” upodobali sobie Ozzy Osbourne, James Joyce, Axl Rose, Liam Galagher oraz Mahatma Gandhi. Trwa na nie nieustająca moda i jeśli tylko dobrze czujemy się w takich kształtach, to zawsze będziemy modni.

#3 Szylkretowy look

oprawki okularów szylkret

Nieco odważniej, choć kolorystyka pozostaje stonowana. Szylkretowe oprawki na pewno dodadzą nam charakteru i nas wyróżnią. Tym bardziej że oprawy poza melanżową barwą wyglądem przypominają drewno.

#4 Biznesowo i wyraziście

biznesowe oprawki okularów

Same oprawki wyróżniają się subtelnymi, cienkimi oraz delikatnie zaokrąglonymi ramkami. Paradoksalnie w „niewyszukanym” designie tkwi ich siła. Świetnie sprawdzą się w biznesowych relacjach.

Zobacz także: Okulary progresywne – czy to drogie rozwiązanie?

#5 Szylkret + metal

oprawki okularów szylkret

Oprawki mienią się słonecznym kolorem, który tonują ciemnobrązowe odcienie. Ramkę doskonale wzbogacają złote zauszniki, dzięki którym idealnie podkreślona zostaje oprawa oczu. Takie oprawki świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu i z łatwością dobierzemy do nich każdy rodzaj garderoby.

#6 Nie może być nudno – lennonki w rozmiarze XXL

lennonki duże oprawki

Kto powiedział, że wielkość okularów ma być idealnie dopasowana do wielkości oczu? Nie ma takiej zasady. Duże oprawki w typie „lennonek” podkreślą nasz temperament. Szafirowa kolorystyka charakteryzuje się uniwersalnością, dzięki czemu łatwiej przyjdzie nam dopasować je do wielu stylizacji.

#7 Wyraziste oprawki w melanżowych tonacjach

oprawki okularów melanżowe

Moda na szylkretowe oprawki nie omija propozycji dla kobiet. Nieco grubsze ramki i klasyczny kształt to doskonały mariaż, który pozwala używać okularów podczas niecodziennych okazji, ale i na co dzień.

#8 Okulary w stylu gogli

okulary oprawki gogle

Czarna, klasyczna kolorystyka połączona z delikatnym nawiązaniem do pływackich gogli. Szczególnie mostek i nosek oprawy nadają tym okularom dynamiki. Dodatkowo lekko zaokrąglone kształty sprawiają, że ten rodzaj oprawy łączy elegancję ze sportowym charakterem.

#9 Delikatnie „kocie”

kocie oprawki okularów

Atramentowy kolor połączono tutaj z nieco „kocim” designem. Jest to jednocześnie propozycja elegancka, którą z powodzeniem można używać na co dzień, jak i świetnie uzupełni wieczorowe kreacje.

#10 Rubinowa gracja

rubinowe kocie oprawki okularów

Kolejna propozycja oprawek o „kociej” dynamice. Tym razem nieco odważniejszy kształt ramki i zauszników podkreślony został stylowym rubinowym kolorem. Całość mimo swojej wyrazistej formy cechuje się uniwersalnością, dzięki której okulary wpiszą się w różnej stylizacje.

 

ZNAJDŹ EKSPERTA MAKSYMALNEJ OCHRONY WZROKU
Znajdź najbliższy salon optyczny w Twojej okolicy.
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
WIRTUALNA PRZYMIERZALNIA
Przymierz online okulary z Inteligentnymi Szkłami Transitions w wybranym kolorze z palety barw.
WYPRÓBUJ
Popularne
ZNAJDŹ EKSPERTA MAKSYMALNEJ OCHRONY WZROKU
Znajdź najbliższy salon optyczny w Twojej okolicy.
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
Partnerzy