Inteligentne szkła Transitions Signature GEN 8 i wirtualna przymierzalnia nowoczesną odpowiedzią na potrzebę ochrony wzroku

Współczesny konsument oczekuje kompleksowych rozwiązań. Ten trend obserwuje się również w branży optycznej. Wybierając okulary, coraz częściej poszukujemy nie tylko dobrej jakości szkieł okularowych, ale także gwarancji ochrony wzroku i możliwości kontrolowania różnych rodzajów oświetlenia. Dzięki nowoczesnej technologii takie rozwiązania mamy w zasięgu ręki. Najlepszym tego przykładem mogą być najnowszej generacji inteligentne szkła fotochromowe – Transitions Signature GEN 8.

Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów człowieka. Aż 80% bodźców z otaczającego nas świata odbieramy właśnie za sprawą oczu. Dbałość o dobrą jakość widzenia jest więc niezwykle ważna. Podstawowym działaniem jest regularne badanie wzroku pod kątem ewentualnych nieprawidłowości i dobranie korekcji dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Jednak na tym nie koniec. Jak pokazują badania, aż 90% osób noszących na co dzień okulary, wykazuje również wrażliwość na światło. Istotne jest zatem, aby szkła okularowe zapewniały maksymalny komfort w tym zakresie i minimalizowały niepożądane reakcje oczu na nagle zmieniające się natężenie oświetlenia (np. łzawienie). W odpowiedzi na ten problem, opracowano fotochromowe szkła okularowe Transitions Signature GEN 8, które wykonano z zastosowaniem nowoczesnej technologii, pozwalającej na zabarwienie szkieł na zewnątrz w ciągu sekund i szybkie przywrócenie ich przezroczystości, po powrocie do pomieszczenia.

Swoją wrażliwość na światło możesz sprawdzić na stronie: transitions.com

Okulary 3 w 1

Tak opracowane szkła mają szereg zalet. Przede wszystkim wybierając jedną parę okularów, uzyskujemy najwyższej jakości korekcję i profesjonalną ochronę przeciwsłoneczną jednocześnie. To znacząco zwiększa komfort użytkowników i zmniejsza wrażliwość oczu na zmienne natężenie światła, szczególnie w okresie letnim. Warto jednak zaznaczyć, że szkła tego rodzaju nie tylko automatycznie dostosowują się do otaczających nas warunków i skutecznie zatrzymują promienie UV, ale także zabezpieczają nasz wzrok przed szkodliwym działaniem światła niebieskofioletowego, które emitowane jest nie tylko przez słońce ale także ekrany urządzeń elektronicznych, takich jak komputery, smartfony, czy tablety. Negatywny wpływ promieni niebieskofioletowych możemy z łatwością zaobserwować chociażby w okresie wzmożonej pracy czy nauki zdalnej, z jakim obecnie mamy do czynienia. Często pojawia się wówczas ból, pieczenie lub zaczerwienie oczu, czy tzw. „zmęczony wzrok” – wszystkim tym objawom można zapobiec wybierając odpowiednie szkła okularowe.

W dobie trwającej na całym świecie pandemii koronawirusa, warto wspomnieć również, że noszenie okularów realnie wpływa na zmniejszenie ryzyka zakażenia koronawirusem. Jak zaznaczają eksperci, dzieje się tak dlatego że stanowią one mechaniczną barierę pomiędzy naszym ciałem a wirusami i sprawiają, że rzadziej dotykamy czy pocieramy oczy. A to właśnie bezpośredni kontakt oka z dłonią, na której znajdują się wirusy, może spowodować ich wprowadzenie do organizmu i infekcję[1]. Biorąc pod uwagę ten aspekt, multifunkcyjne szkła okularowe Transitions Signature GEN 8 okazują się bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie wymagają bowiem ciągłej zmiany okularów z korekcyjnych na przeciwsłoneczne i odwrotnie, minimalizują potrzebę częstego dotykania oczu oraz umożliwiają w pełni komfortowe i bezpieczne funkcjonowanie.

[1] Powiedział prof. Jerzy Szaflik, szef Centrum Mikrochirurgii Oka „Laser” i Centrum Jaskry [w:] https://pulsmedycyny.pl/prof-szaflik-koronawirus-moze-wniknac-do-organizmu-przez-oczy-985379

Szkła Transitions Signature GEN 8 są wynikiem naszego stałego dążenia do wprowadzania innowacji i odpowiedzią na aktualne potrzeby konsumentów. To właśnie w oparciu o ich oczekiwania opracowujemy istotne zmiany, które przekładają się na zwiększony komfort noszenia okularów. Chcemy, aby korzystanie z dodatkowej pary oczu nie wiązało się z uciążliwym obowiązkiem, ale realnie podnosiło jakość życia ludzi. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom maksymalne wsparcie również na poziomie wyboru i zakupu okularów, co dla nas szczególnie ważne w obecnej sytuacji. Dzięki uruchomionej przez nas wirtualnej przymierzalni, zanim udamy się do Salonu Optycznego, każdy może wybrać okulary, które najbardziej odpowiadają jego potrzebom. – mówi Ewa Żebrowska, Country Brand Manager Grupa Essilor Polska.

Przymierz swoje okulary on-line

Teraz, dzięki stworzonej przez markę Transitions wirtualnej przymierzalni, każdy może zadbać o swój wzrok bez wychodzenia z domu. To dobra informacja szczególnie dla tych osób, które ze względu na panujące zagrożenie koronawirusem, ogranicza przemieszczanie się i więcej czasu spędza w zaciszu swoich czterech kątów. Za sprawą wirtualnego lustra, które bazuje na wykorzystaniu kamery internetowej, z łatwością mogą dopasować model okularów i rodzaj szkieł do kształtu swojej twarzy, wybierając te, które ich zdaniem najlepiej pasują.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na: https://www.transitions.com/pl/wirtualna-przymierzalnia/

ZNAJDŹ EKSPERTA MAKSYMALNEJ OCHRONY WZROKU
Znajdź najbliższy salon optyczny w Twojej okolicy.
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
WIRTUALNA PRZYMIERZALNIA
Przymierz online okulary z Inteligentnymi Szkłami Transitions w wybranym kolorze z palety barw.
WYPRÓBUJ
Popularne
ZNAJDŹ EKSPERTA MAKSYMALNEJ OCHRONY WZROKU
Znajdź najbliższy salon optyczny w Twojej okolicy.
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
Partnerzy