Czym jest prezbiopia (starczowzroczność) - objawy, korekcja | Czas na Wzrok 40+

Czym jest Prezbiopia

Brzmi egzotycznie, a w gruncie rzeczy to zupełnie naturalny proces, związany ze starzeniem oka. Czy wiesz, że aż 98% ankietowanych Polaków 40+ zauważa u siebie trudności z wyraźnym widzeniem, szczególnie przy słabym oświetleniu? Rozmazany tekst w gazecie, słaba akomodacja oka, gorsze widzenie po zmroku – to codzienność wszystkich, których dosięgła prezbiopia, potocznie zwana starczowzrocznością.

prezbiopia - widzenie
widzenie w okularach progresywnych

PIERWSZE OZNAKI PREZBIOPII

Czujesz, że pogarsza Ci się wzrok, przez co zwykłe czynności i sytuacje z życia codziennego stają się coraz bardziej uciążliwe? Czy doświadczasz trudności w: Wymuszają one odsuwanie od oczu obserwowanego przedmiotu, aby wyraźnie zobaczyć jego szczegóły (np. odczytać drobny tekst). W miarę upływu czasu soczewka oka staje się też mniej sprężysta, a mięśnie odpowiedzialne za zmianę kształtu soczewki mniej sprawne. W efekcie oko nie jest w stanie równie dobrze widzieć przedmiotów położonych blisko i daleko. To właśnie pierwsze oznaki prezbiopii. Nie da się jej zapobiec, ale istnieje sposób, by skutecznie sobie z nią radzić. Problem rozwiązują okulary progresywne.

Wymuszają one odsuwanie od oczu obserwowanego przedmiotu, aby wyraźnie zobaczyć jego szczegóły (np. odczytać drobny tekst). W miarę upływu czasu soczewka oka staje się też mniej sprężysta, a mięśnie odpowiedzialne za zmianę kształtu soczewki mniej sprawne.

W efekcie oko nie jest w stanie równie dobrze widzieć przedmiotów położonych blisko i daleko. W takiej sytuacji konieczne staje się posiadanie okularów. Jeśli już wcześniej wzrok wymagał stosowania okularów do dali, to z czasem staje się konieczne używanie drugiej pary okularów – do prac w bliskiej odległości, takich jak czytanie, pisanie, szycie, majsterkowanie, praca na komputerze itp.

Badanie wzroku

RZUT OKA NA FAKTY

ZNAJDŹ SPECJALISTĘ

Skorzystaj z lokalizatora i znajdź rekomendowany salon optyczny, w którym specjalista zbada Twój wzrok i wybierze najlepsze rozwiązanie dla Twoich oczu. Sprawdź, które salony oferują Pakiet 100% Satysfakcji.

LOKALIZATOR W TRAKCIE PRZYGOTOWANIA

Ładowanie

SPRAWDŹ, CO OFERUJĄ CI PARTNERZY AKCJI

ikonka Facebook ikonka Facebook