To również od rodziców zależy dobra kondycja wzroku dzieci. Jak zapewnić im najlepszą ochronę wzroku?

Rodzice i opiekunowie chcą jak najlepiej zatroszczyć się o zdrowie swoich dzieci, tak aby mogły prawidłowo się rozwijać, na przykład w postaci regularnej kontroli ogólnego stanu zdrowia podczas bilansów zdrowotnych. Podobnie jest z kondycją wzroku – to w dużej mierze od nas, rodziców, zależy, czy pociecha będzie prawidłowo widzieć. Jakie rozwiązanie zapewni ochronę oczom naszych pociech?

Marcin Niedbała

Marcin Niedbała

Optyk na Literackiej, Zielonka

Żyjemy wśród ekranów – już nie tylko my dorośli, ale już w znacznym stopniu coraz młodsi. Niespełna roczne dzieci możemy obserwować z telefonem w ręku czy przed telewizorem. W ten sposób narażamy ich wzrok na poważne konsekwencje. Emitowane przez ekrany cyfrowe światło niebieskie negatywnie wpływa na prawidłowy rozwój oczu dziecka. Podczas pandemii, kiedy dzieci w większości uczyły się zdalnie przez długi czas, ten niekorzystny wpływ światła niebieskiego na oczy dziecka jeszcze się pogłębiał. Jednakowo, jeżeli dziecko ma korekcję wzroku lub nie, warto pamiętać o zapewnieniu ochrony wrażliwym oczom przed niekorzystnym działaniem światła pochodzącego z urządzeń elektronicznych. Jednym z rekomendowanych przez specjalistów ochrony wzroku rozwiązaniem są Inteligentne Szkła Transitions, które blokują do 100 proc. promieni światła niebiesko-fioletowego docierającego do oczu. Marcin Niedbała, Optyk na Literackiej, Zielonka.

Co z ochroną przed promieniowaniem UV?

Dzieci potrzebują szczególnej ochrony przed różnego rodzaju promieniowaniem. Tak samo jak ich skóra potrzebuje odpowiedniego kremu z filtrem, tak również ich oczy wymagają odpowiedniej ochrony. Soczewka oka dziecka przepuszcza o 70 proc. więcej promieni UV niż soczewka oka osoby dorosłej.

Nawet jeden dzień na słońcu, bez odpowiedniej ochrony oczu, może doprowadzić do jego uszkodzeń. W okresie wakacji, kiedy wiele czasu spędzamy razem z dziećmi na plaży, na górskich szlakach czy nad jeziorami na żaglach, powinniśmy w tym czasie szczególnie zadbać o ochronę oczu najmłodszych przed szkodliwym promieniowaniem UV. Swoim klientom rekomendujemy rozwiązanie, które gwarantuje im maksymalną ochronę wzroku – Inteligentne Szkła Transitions. To szkła, które blokują 100 proc. promieni UV i pomagają chronić przed szkodliwym niebieskim światłem emitowanym przez ekrany urządzeń cyfrowych. Pamiętajmy, że nawet podczas pochmurnych dni nie należy zapominać o odpowiedniej ochronie wzroku, a najlepiej takiej przez cały rok, zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Szkła Transitions chronią oczy 365 dni roku/7 dni w tygodniu/24h na dobę. Dodatkowo jako stylistka okularów, nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o tym, jak ważna jest estetyka okularów – nie tylko dla komfortu, ale także psychiki okularników. A dzięki szerokiej gamie kolorystycznej soczewek Transitions mogę z dużą swobodą dobierać oprawy w każdym niemalże kolorze, tak aby świetnie się prezentowały na nosach naszych najmłodszych klientów. To kolejny, ogromny atut tych soczewek. Dzięki temu dzieciaki coraz częściej z uśmiechem i prawdziwą dumą noszą swoje okulary – podkreśla Lucyna Seniów, stylistka okularów, salon optyczny Dr OKO, Legnica.

Ekonomiczne rozwiązanie 3w1 dla całej rodziny

W jednej parze okularów możemy mieć trzy rozwiązania. W ten sposób mamy pełną – maksymalną ochronę oczu i jednocześnie oszczędzamy pieniądze.  Inteligentne Szkła Transitions dostosowują się do natężenia światła. Im większe jego natężenie, tym ich zabarwienie jest mocniejsze, zapewniając ochronę przed promieniowaniem UV, jednocześnie pełniąc funkcję okularów przeciwsłonecznych.

Natomiast w pomieszczeniach stają się przezroczyste i chronią oczy przed światłem niebieskim. Tym samym zapewniają lepsze widzenie, komfort i ochronę 3w1. Przy tym oszczędzamy pieniądze, wydając je na jedną parę okularów, a w zamian otrzymując szkła zarówno korekcyjne, jak i chroniące oczy przed szkodliwym działaniem światła.

Zadbaj o maksymalną ochronę oczu dziecka już od najmłodszych lat, a to zaprocentuje w postaci dobrego wzroku na przyszłość.

Znajdź najbliższy salon optyczny na Lokalizatorze i odwiedź Specjalistę Ochrony Wzroku, który dobierze dziecku i całej rodzinie okulary z Inteligentnymi Szkłami Transitions.

ZNAJDŹ EKSPERTA MAKSYMALNEJ OCHRONY WZROKU
Znajdź najbliższy salon optyczny w Twojej okolicy.
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
WIRTUALNA PRZYMIERZALNIA
Przymierz online okulary z Inteligentnymi Szkłami Transitions w wybranym kolorze z palety barw.
WYPRÓBUJ
Popularne
ZNAJDŹ EKSPERTA MAKSYMALNEJ OCHRONY WZROKU
Znajdź najbliższy salon optyczny w Twojej okolicy.
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
Partnerzy