E-KONSULTACJA to dobry początek bezpiecznej wizyty w salonie optycznym

Aktualne ograniczenia spowodowane pandemią koronawirusa sprawiają, że ogromna większość z nas zmuszona była przejść na pracę zdalną a sprawy bieżące coraz częściej wymagają naszego kontaktu z ekranem smartfona. To sprawia, że codziennie długie godziny spędzamy (włącznie z dziećmi) przed ekranami komputerów, tabletów i telefonów. Cierpią niestety na tym nasze oczy i oczy naszych bliskich. Jeśli więc zauważymy objawy świadczące o pogorszeniu widzenia, nie musimy już odkładać konsultacji ze specjalistą na później. Wiele salonów optycznych w ramach akcji „Czas na wzrok” oferuje obecnie nowoczesną usługę w postaci E-KONSULTACJI. Na czym ona polega?

Nowe czasy – nowe rozwiązania
W trosce o zminimalizowanie ryzyka transmisji wirusa SARS-CoV-2, salony optyczne wyszły naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich klientów. Wdrażane są nowe rozwiązania, które pozwalają na przeprowadzenie rozmowy czy konsultacji w bezpiecznych i przyjaznych dla obu stron warunkach. Wstępna ocena potrzeb wzrokowych w zakresie doboru okularów (szkieł i opraw) może z powodzeniem odbyć się teraz za pośrednictwem E-KONSULTACJI. Jest to video rozmowa za pośrednictwem telefonu, aplikacji Messenger lub WhatsApp z pracownikiem salonu optycznego. Taka E-KONSULTACJA pozwala na przeprowadzenie wstępnego wywiadu, oceny kondycji wzroku i potrzeb pacjenta. W ten sposób, w dniu naszej bezpośredniej wizyty w odpowiednio zabezpieczonym salonie, cała konsultacja przebiega sprawniej i trwa o wiele krócej, co daje dodatkowe poczucie BEZPIECZEŃSTWA.

Dlaczego warto skorzystać z porady on-line?
E-KONSULTACJA daje możliwość szybkiego i bezproblemowego kontaktu z wybranym salonem optycznym, bez konieczności wychodzenia z domu. W ten sposób porada, np. w sprawie realizacji gotowej recepty, może odbyć się on-line, a sama wizyta w salonie ogranicza się wyłącznie do samego odbioru okularów. Analogicznie, w przypadku konieczności poddania się specjalistycznemu badaniu wzroku, cały wywiad z pacjentem zbierany jest uprzednio podczas E-KONSULTACJI, a do salonu przychodzimy już tylko na samo badanie.

Na stronie www.czasnawzrok.pl dostępny jest prosty w obsłudze lokalizator salonów optycznych, za pośrednictwem którego można wybrać najbliższą dla nas placówkę.

Porada on-line dostępna jest BEZPŁATNIE DLA KAŻDEGO. Aby z niej skorzystać, w lokalizatorze należy wyszukać najpierw wybrany salon optyczny, a następnie umówić się na E-KONSULTACJĘ, uzupełniając formularz. Tam podajemy preferowany przez nas termin i przedział godzinowy konsultacji, formę kontaktu (videorozmowa lub rozmowa telefoniczna) oraz zostawiamy optykowi kontakt do siebie. E-konsultacja trwa około 15 minut.

O co może zapytać optyk?
Przed planowaną E-KONSULTACJĄ zastanów się i zgromadź jak najwięcej informacji, o które może Cię zapytać optyk lub optometrysta.
• Powód wizyty – czy jest to wyłącznie konieczność wymiany szkieł? Czy zaobserwowałeś w ostatnim czasie niepokojące objawy związane z widzeniem?
• Jak wygląda Twój typowy dzień? Tu warto przyjrzeć się temu jak spędzasz dzień. Czy przebywasz głównie w zamkniętych pomieszczeniach, czy może na zewnątrz? Ile godzin dziennie spędzasz przed komputerem lub smartfonem?
• Korekcja wzroku – czy nosisz okulary? Kiedy ostatni raz wymieniałeś szkła? Jakiego rodzaju masz okulary – jednoogniskowe, dwuogniskowe, progresywne?
W trakcie rozmowy on-line możemy także wspólnie z ekspertem wstępnie dopasować oprawy okularowe. Optyk zaprezentuje różne modele, pasujące do naszej urody i stylu. Wszystkie informacje i ustalenia specjalista dokładnie podsumuje i zarchiwizuje, a nam pozostaje już tylko umówić się na krótką i bezpieczną wizytę w salonie optyczny.

E-KONSULTACJA. ZAWSZE JEST DOBRY CZAS NA WZROK!

ZNAJDŹ EKSPERTA MAKSYMALNEJ OCHRONY WZROKU
Znajdź najbliższy salon optyczny w Twojej okolicy.
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
WIRTUALNA PRZYMIERZALNIA
Przymierz online okulary z Inteligentnymi Szkłami Transitions w wybranym kolorze z palety barw.
WYPRÓBUJ
Popularne
ZNAJDŹ EKSPERTA MAKSYMALNEJ OCHRONY WZROKU
Znajdź najbliższy salon optyczny w Twojej okolicy.
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
Partnerzy