Czy wzrok może być wiecznie młody? Rozwiązania, które poprawią komfort widzenia osób w średnim wieku

Lektura ulubionego magazynu czy książki, odczytywanie wiadomości w telefonie czy też menu w restauracji staje się coraz trudniejsze? Po 35. roku życia możemy odczuwać już pierwsze objawy prezbiopii. Z pomocą przychodzą inteligentne rozwiązania i nowoczesna technologia korekcyjna.

Szkła progresywne – idealne rozwiązanie dla osób mierzących się z prezbiopią.

Agnieszka Bloch

Agnieszka Bloch

salon optyczny AGA, Łomianki

Prezbiopia najczęściej dotyka osoby już po 35. roku życia. Właśnie w tym okresie nasza soczewka wewnątrzgałkowa zaczyna tracić swoją elastyczność. Soczewka ma większe trudności z ustawieniem ostrości na różnych odległościach i zamiast tego ogniskuje światło za siatkówką, co utrudnia widzenie obiektów z bliska. Jeśli próbując odczytać tekst, mrużysz oczy lub trzymasz przedmiot znacznie dalej od twarzy niż zwykle, to znak, że najwyższa pora udać się do profesjonalisty w salonie optycznym. Po wnikliwym badaniu ostrości wzroku, zarekomenduje odpowiednie szkła progresywne, które całkowicie zmienią komfort widzenia.

Już teraz możesz zapoznać się z bogatą ofertą szkieł progresywnych:
Essilor Polonia, JZO, NIKON, JAI KUDO.

Cyfrowe zmęczenie wzroku
Każdego dnia jesteśmy narażeni na oddziaływanie szkodliwych promieni niebieskich na nasze oczy –światło ze smartfonów i innych urządzeń cyfrowych powoduje duży dyskomfort oraz nadwrażliwość oczu na światło. Nasz nowoczesny styl życia, a jednocześnie ponad dwuletni okres pandemii COVID-19 i spędzanie wielu godzin przed ekranem telewizorów, smartfonów czy komputerów, szczególnie uwydatnił potrzebę ochrony przed światłem, zarówno słonecznym, jak i niebieskim powodując tzw. cyfrowe zmęczenie wzroku. Jak pokazują wyniki badań, 9 na 10 osób ma wrażliwe oczy na czynniki zewnętrzne, takie jak: światło czy promieniowanie UV.
Sprawdź swoją wrażliwość na światło: https://www.transitions.com/pl/quiz/.

Maksymalna ochrona wzroku – Inteligentne Szkła Transitions.

Tomasz Rogoziński

Tomasz Rogoziński

Vision Trendy Salony Optyczne

Korekcja prezbiopii to podstawa, ale co w sytuacji, kiedy spędzam wiele godzin przed ekranami i jestem aktywny sportowo? Dzięki najnowszym technologiom nie ma potrzeby posiadania osobnych okularów do pracy i ochrony przed słońcem – Inteligentne Szkła Transitions zadbają kompleksowo o komfort Twojego widzenia, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Transitions to inteligentne szkła, które automatycznie dostosowują się do zmieniającego się światła. Ciemnieją, gdy jesteśmy na zewnątrz, a następnie stają się przezroczyste, kiedy znajdujemy się wewnątrz pomieszczenia. Dzięki temu wystarczy nam jedna para okularów, która w pełni chroni oczy: zapewnia korekcję, chroni oczy przed rażącym światłem emitowanym przez ekrany urządzeń cyfrowych oraz promieniowaniem UV na zewnątrz.
Łukasz Strzoda

Łukasz Strzoda

sieć salonów optycznych VISUS, (Andrychów, Wadowice, Zator)

Zaawansowana technologia Transitions blokuje do 100 proc. promienie UVA i UVB, pomaga chronić przed szkodliwymi promieniami światła niebieskiego, w tym cyfrowymi ekranami oraz słońcem. Co ważne, ciemniejsze na zewnątrz, odzyskują całkowitą przejrzystość w pomieszczeniu. To idealne rozwiązanie dla osób po 35. roku życia, które zmagają się z prezbiopią i chcę w pełni korzystać z życia.

Inteligentne Szkła Transitions występują w różnych kolorach tj. fiolet, grafitowa zieleń, brąz, szarość i inne. Bez względu na preferencje dotyczące stylu, na pewno znajdziemy takie, które będą dodatkowo podkreślać nasz styl.

Znajdź najbliższy salon optyczny w okolicy: Lokalizator i zapytaj o Inteligentne Szkła Transitions.

ZNAJDŹ EKSPERTA MAKSYMALNEJ OCHRONY WZROKU
Znajdź najbliższy salon optyczny w Twojej okolicy.
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
WIRTUALNA PRZYMIERZALNIA
Przymierz online okulary z Inteligentnymi Szkłami Transitions w wybranym kolorze z palety barw.
WYPRÓBUJ
Popularne
ZNAJDŹ EKSPERTA MAKSYMALNEJ OCHRONY WZROKU
Znajdź najbliższy salon optyczny w Twojej okolicy.
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
Partnerzy