Bezpieczna wizyta w salonie optycznym w czasach pandemii

Trwająca pandemia koronawirusa i wzrost liczby zachorowań na COVID-19 powodują, że lęk o własne zdrowie przybiera na sile. Ludzie, w obawie przed zakażeniem, rezygnują z wielu aktywności oraz odwołują lub przekładają terminy zaplanowanych konsultacji u specjalistów, kontroli lekarskich czy profilaktycznych badań. Sytuacja dotyczy także wizyt w salonach optycznych. Dlatego optycy z całej Polski przyłączyli się do akcji „Mój Bezpieczny Salon Optyczny”, w ramach której każdy klient ma możliwość skorzystania z e-konsultacji lub bezpiecznej wizyty, także „jeden na jeden” w salonie optycznym.

W akcji uczestniczą salony, w których optycy zapewniają bezpieczną i sterylną wizytę, przeprowadzaną zgodnie z procedurami przygotowanymi na podstawie zaleceń Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej i Ministerstwa Zdrowia. Podczas spotkania „jeden na jeden” w salonie przebywa tylko klient oraz optyk. Na ten czas zdezynfekowany salon jest zamknięty dla innych osób.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo klientów i usprawnić cały proces, wprowadzono dodatkowe rozwiązanie w postaci e-konsultacji, dającej możliwość przeprowadzenia pierwszej rozmowy ze specjalistą za pośrednictwem telefonu, aplikacji Messenger lub WhatsApp. Podczas rozmowy specjalista gromadzi wstępny wywiad, ocenia kondycję wzroku i ustala potrzeby pacjenta. Dzięki temu rozwiązaniu czas docelowej wizyty w salonie jest skrócony do minimum.

Aby umówić się na e-konsultację oraz na wizytę w salonie, wystarczy wejść na stronę www.czasnawzrok.pl, na której dostępny jest lokalizator salonów optycznych. Za jego pośrednictwem wybieramy placówkę, a następnie wypełniamy prosty formularz kontaktowy.

Jak przygotowany jest salon optyczny?
Wszystkie bezpieczne salony optyczne przestrzegają odpowiednich procedur i środków ochronnych. Po każdej wizycie salon jest wietrzony, a powierzchnie, aparaty, narzędzia i przedmioty, z którymi klient miał kontakt, odpowiednio dezynfekowane. Pracownik salonu ma na twarzy maseczkę, rękawiczki ochronne, a dodatkowo, każdego dnia, przechodzi kontrolę temperatury, by wykluczyć możliwość jakiejkolwiek infekcji. Wszystkie czynności odbywają się z zachowaniem odpowiedniego dystansu, pod warunkiem, że badanie nie wymaga jego skrócenia.

Jakie zasady obowiązują klienta?
W salonach optycznych obowiązują nas obostrzenia, którym podlegamy we wszystkich innych miejscach publicznych np. sklepach, przychodniach oraz innych salonach usługowych. Wybierasz się na wizytę do salonu? Pamiętaj o kilku ważnych zasadach:
• Brak infekcji – do salonu nie zostaną wpuszczone osoby z objawami przeziębienia lub grypy (katar, gorączka). Przy wejściu pracownik salonu zmierzy temperaturę bezdotykowym termometrem oraz przeprowadzi wywiad dotyczący naszego samopoczucia i ewentualnego kontaktu z osobą z grupy ryzyka (objętą kwarantanną domową, hospitalizowanym z powodu koronawirusa etc.).
• Obowiązkowa maseczka – powinna bezwzględnie zakrywać usta i nos.
• Dezynfekcja rąk – przy wejściu do salonu umieszczony jest dozownik z płynem dezynfekującym. O zdezynfekowanie dłoni zostaniemy poproszeni przed, w trakcie i po zakończeniu wizyty.
• Zasada „jeden na jeden” – w salonie przyjmuje nas jeden pracownik. My z kolei powinniśmy się zjawić bez osoby towarzyszącej. Wyjątkiem jest dziecko, które na wizytę przychodzi ze swoim rodzicem lub opiekunem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akcja
SuperMoc Okularów
Wykonaj prosty test wzroku i dowiedz się czy potrzebujesz wizyty u specjalisty
SPRAWDŹ
ZNAJDŹ OPTYKA I UMÓW WIZYTĘ
Znajdź na lokalizatorze Salon w Twojej okolicy. UMÓW ONLINE WIZYTĘ W SALONIE OPTYCZNYM.
ZNAJDŹ OPTYKA
SPRAWDŹ SWÓJ WZROK - TEST WZROKU
Potrzebujesz zasięgnąć profesjonalnej porady? Skontaktuj się w z wybranym optykiem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania lub wątpliwości dotyczące: wzroku, doboru szkieł etc.
Sprawdź swój wzrok - test wzroku
ZNAJDŹ OPTYKA I UMÓW WIZYTĘ
Znajdź na lokalizatorze Salon w Twojej okolicy. UMÓW ONLINE WIZYTĘ W SALONIE OPTYCZNYM.
ZNAJDŹ OPTYKA
Partnerzy