Czym jest Prezbiopia

Wiesz, że aż 10 mln Polaków ma problem z przeczytaniem smsa? I to wcale nie z powodu zbyt małego wyświetlacza. Rozmazany tekst w gazecie, słaba akomodacja oka, gorsze widzenie po zmroku – to codzienność wszystkich, których dosięgła już prezbiopia. Prezbiopia jest efektem naturalnych zmian układu wzrokowego zachodzących z wiekiem. Dotyczy każdego po 40. roku życia i objawia się trudnościami z wyraźnym widzeniem z bliska, szczególnie przy słabym oświetleniu.

PIERWSZE OZNAKI PREZBIOPII

O prezbiopii możemy mówić, kiedy różne sytuacje życia codziennego stają się coraz bardziej uciążliwe ze względu na niewyraźne widzenie. Są to sytuacje takie jak:

Wymuszają one odsuwanie od oczu obserwowanego przedmiotu, aby wyraźnie zobaczyć jego szczegóły (np. odczytać drobny tekst). W miarę upływu czasu soczewka oka staje się też mniej sprężysta, a mięśnie odpowiedzialne za zmiany jej krzywizny mniej sprawne (wydaje mi się, że ludzie nie będą wiedzieli czym są krzywizny soczewki – może lepiej napisać: mięśnie odpowiedzialne za zmianę kształtu soczewki mniej sprawne).

W efekcie oko nie jest w stanie równie dobrze widzieć przedmiotów położonych blisko i daleko. W takiej sytuacji konieczne staje się posiadanie okularów. Jeśli już wcześniej wzrok wymagał stosowania okularów do dali, to z czasem staje się konieczne używanie drugiej pary okularów – do prac w bliskiej odległości, takich jak czytanie, pisanie, szycie, majsterkowanie, praca na komputerze itp.

RZUT OKA NA FAKTY

ZNAJDŹ SPECJALISTĘ

Skorzystaj z lokalizatora i znajdź rekomendowany salon optyczny, w którym specjalista zbada Twój wzrok i wybierze najlepsze rozwiązanie dla Twoich oczu.

LOKALIZATOR W TRAKCIE PRZYGOTOWANIA

ZADZWOŃ:

+48 662 902 000

Godziny działania Infolinii 9:00 – 17:00, od poniedziałku do soboty, z wykluczeniem dni świątecznych

ROZWIĄZANIA DLA PREZBIOPÓW

Szkła jednoogniskowe do bliży

Zapewniają wyraźne widzenie bliży do odległości 40 cm. Żeby wyraźnie widzieć dal i obszar pośredni, trzeba zdjąć okulary, patrzeć ponad nimi lub zmienić je na drugą parę do dali.

Czytaj więcej

Szkła progresywne

Aby uniknąć ciągłego zakładania i zdejmowania okularów, szkła progresywne oferują wyraźne widzenie przedmiotów położonych blisko, w obszarze pośrednim i daleko. To najlepsze rozwiązanie dla osób 40+, które chcą widzieć wyraźnie na wszystkie odległości.

Czytaj więcej

Szkła dwuogniskowe

Zapewniają tylko wyraźne widzenie bliży i dali, natomiast widzenie obszaru pośredniego jest nieostre. Poza tym mają nieestetyczny wygląd, ponieważ widoczny jest na ich powierzchni obszar do bliży.

Czytaj więcej

SPRAWDŹ, CO OFERUJĄ CI PARTNERZY AKCJI

INFOLINIA: +48 662 902 000